PLASTIKU TÜÜBI JÄRGI

Plastiku tüüp määrab suuresti ketta vastupidavuse ja ka hinnataseme.

Erinevatel tootjatel on plastiku tüübid nimetuselt erinevad, aga täidavad sama eesmärki.

Osade plastikute tootmisprotsess on suure praagi protsendi tõttu limiteeritud ja seeläbi on nad ka oluliselt kallimad.   

Järgnevalt püüame lahti seletada, milliseid plastikuid me pakume ja mis on ühe või teise eelised.

PS. Meil on võimalik Discraft ja DGA kettaid ka enne ostu proovida, meie maja ees asuval harjutusalal, tingimusel et toote nad tagasi samas kondensioonis.

Putteri plastik (Plastiku tüüp)

Tootja: DISCRAFT

12€

KIRJELDUS:

PRO-D plastik on soodsaim Discrafti poolt pakutavaist. Lisaks soodsale hinnale pakub PRO-D plastik ka väga head nakkuvust, mis omakorda tagab visketäpsuse ja haakuvuse korvi kettidega.

Soovitame eeltoodud plastikut eelkõige lähimaa ketaste ehk putterite puhul. 

PRO-D plastikut on võimalik proovida vaid prooviketta olemasolul. Ei saa proovida sama ketast, mida osta soovite.

   

 

ELITE-X (Plastiku tüüp)

Tootja: DISCRAFT

14€

KIRJELDUS:

Elite-X ehk rahvakeeli X-plastik on umbes 3x vastupidavam kui PRO-D plastik. Soft-X on aga parima nakkuvusega (gripiga) plastik Discrafti tootevalikus. Soft-X on väga hea abimees just külmemates oludes (alla 5 kraadi) kui teised plastikud muutuvad kohati liigagi jäigaks. Soft-X aga säilitab oma elastsed ja nakkuvad omadused ning haarduvus korvikettidega on parim võimalikest.

Soovitame eeltoodud plastikut kesk- ja lähimaa ketaste puhul ning külma ja märja ilmaga.

Tommy Markus (Team Discland): Soft-X plastikut kasutan kui vajan kettalt ülimat täpsust. See plastik tagab tunnetuse käe ja ketta vahel. Soft-X plastik on minul alati kasutusel kui korviketid on tavalisest libedamad. Olgu põhjuseks siis, külm/niiske ilm või lihtsalt kehvad ketid.   

JAWBREAKER (Plastiku tüüp)

Tootja: DISCRAFT

15€

KIRJELDUS:

Jawbreaker plastik on väga hea nakkuvusega, kuid samas hästi vormis püsiv ketas. Kindlasti parim valik putterile kuuma ja/või niiske ilma puhul. Selle plastiku puhul on tegemist omanäolise disainiga, mis annab sulle kindlasti isikupära.

Soovitame eeltoodud plastikut eelkõige lähimaa ketaste ehk putterite puhul. 

Raido Kängsepp (Discraft Street Team): Jawbreaker on minu lemmik. Grip hea ja saab mõnusalt kiiresti sisse mängitud kettad. Jb Zone on parim. Niiske ilmaga püsib paremini käes kui teised. 

ELITE-Z (Plastiku tüüp)

Tootja: DISCRAFT

18€

KIRJELDUS

Z-plastik tagab mängulusti pikkadeks aastateks. Kui otsid head, vastupidavat ja mõistliku hinnaga ketast, siis Z-plastikust ketta peale võid kindel olla ka aastaid peale ostu. Just sellepärast on Z meie tootevaliku suurimaks osaks.

Z-plastikul on ka mitmeid varjatsioone (Z, Big Z, ZFLX)

Z - piisavalt hea kõikides tingimustes. Kui tahad endale ühte ja ainust truud mängusõpra kõikidesse oludesse võta ta Z plastikust.

Big Z - on enamasti suure pildiga ja veidi alastabiilsem kui nn. tava Z-ist sama ketas. Tema plussiks on aga ilus disain.

Z FLX - on veidi kummisem ja seeläbi sobib paremini külmemate ilmade puhul. Laiend FLX tähendabki, et antud isendid on flexible ehk painduvamad. Näitena vastu puud minnes ei põrka nad nii sügavale metsa kui teised plastikud.

 

ESP (Plastiku tüüp)

Tootja: DISCRAFT

19€

KIRJELDUS:

Läbipaistmatu ESP on reeglina natuke alastabiilsem kui Z plastik ja mängib end ka natuke kiiremini sisse. Grip on tal suurepärane nii sooja kui ka külma temperatuuri juures. Kui tunnete, et mingi ketas on Z plastikus teie jaoks liiga ülestabiilne, siis proovige ESP-d ja saate sirgema lennu. 2018 sai ESP seeria uuenduse – muudeti natuke segu, et lisada grippi ja ketastele ilmusid neli lennunumbrit. ESP plastikule tehakse ka kõik üleketta prindid (Supercolor). 

Soovitame eeltoodud plastikut lähenemise, keskmaa ja pikamaa ketaste valikul. 

ELITE-Z FLY DYE

Tootja: DISCRAFT

20€

KIRJELDUS:

ELITE Z FLY DYE on plastikult sama nagu tavaline Z plastik. Tegemist on eri kujunduste ja veidi edevamate ketastega.  

GLO (Pimedas helendav)

Tootja: DISCRAFT

20€

KIRJELDUS:

GLO plastiku puhul on tootja loonud võimaluse mängida hämaras või täiesti pimedas kartmata, et ketas ära kaoks. Kettad hakkavad helendama kui neile valgust peale näidata, eriti tõhus on UV lambiga valgustamine. Väike taskulamp discgolfari asjade hulgas on alati mõistlik lisavarustus. Pikad talveõhtud on saanud sisustuse :)

  

TITANIUM (Plastiku tüüp)

Tootja: DISCRAFT

19€

KIRJELDUS:

Titanium on Discrafti Premium materjal. Eelnev tähendab, et tegu on parima võimaliku vastupidavuse ja lennuomaduste kooslusega. Titanium segu kettad on väga vastupidavad ja väga hea gripiga. Neila ketastele on iseloomulikud  pastelsed toonid. Titanium ei ole väga jäik ega ka väga pehme. 2018 sai Titanium seeria uuenduse – muudeti natuke segu, et lisada grippi ja ketastele ilmusid neli lennunumbrit.

Soovitame pikamaa ketaste puhul, saate alati etteaimatava lennutrajektoori ja seda ilmaoludest sõltumata.

SPONSOR/ERI KETTAD

20 - 50€

KIRJELDUS:

Sponsor ketaste puhul on enamasti tegemist eriväljalasetega. Eelnev tähendab, et tavamüügis sellist plastikut saadaval ei pruugi olla. Sponsor ketaste soetamisel toetame me, kas mõnda konkreetset mängijat või hoopis võistlust.

PS. Teada on, et kangeim Buzzz on 3x maailmameistri Nate Doss toetuseks tehtud Z Swirl Buzzz. See on nn. puhas kuld metsakoridoride tabamiseks.   

Küsi lisainfot sponsor ketaste kohta. Meil on hea valik erinevaid haruldusi ;)